Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 w Knurowie, jako jedyna w mieście, jedna z siedmiu w powiecie gliwickim i jedna z 69 szkół w województwie śląskim, znalazła się na liście laureatów Konkursu #OSEWyzwanie. To ogólnopolski konkurs, którego organizatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Nagroda to mobilna pracownia multimedialna. „Siódemka” wzbogaci się o 16 nowych laptopów, które z pewnością będą wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych nie tylko podczas lekcji informatyki. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej kompetencje cyfrowe można podnosić podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej.

W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Niebawem uczniowie MSP 7 w Knurowie legitymacje będą mieli na swoim smartfonie. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Nagroda przyznana w konkursie #OSEWyzwanie trafi do „Siódemki” w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

konkurs