ad9892856170aeb1be5da18c4a0e5a801Uczennica Naszej Szkoły – Julia Bęben z klasy 8a dostałą się do finału X Wojewódzkiego Konkursu Historycznego “Prawda i kłamstwa o Katyniu” organizowanego przez Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 marca w Sali Koncertowej  im. Jerzego Haralda w siedzibie Polskiego Radia Katowice. Patronat naukowy nad konkursem sprawuje Oddział IPN Katowice, patronat medialny – TVP Katowice i Radio Katowice.

Na gali pojawiło się wielu gości m.inn. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, Dyrektor IPN w Katowicach Andrzej Sznajder i inni.

W konkursie wzięło udział 259 uczniów z całego województwa, do finału doszło 10. Nasza Julia została laureatką 5 Miejsca !

PRZEWODNICZĄCA JURY PODKREŚLIŁA iż tegoroczna edycja konkursu pokazała dużą dojrzałość uczestników. Poprzez udział w nim uczniowie oddali cześć ofiarom zbrodni, dali świadectwo, że pamiętają. Konkursowa gala zakończyła się recitalem Dominiki Świątek, która zaśpiewała pieśni odwołujące się do tekstów wybitnych polskich poetów takich jak Zbigniew Herbert, czy Juliusz Słowacki.

Więcej o konkursie >>

Nauczycielka historii Stefania Stefaniak  

03130435f0b1befc12e95840024ba6df