Świetlica online

Fantastycznych wakacji życzą wychowawcy świetlicy!

 

23 czerwca
Witajcie!
Czy złożyliście już życzenia Waszym tatusiom? Dziś mają swoje Święto!!!
A w wolnej chwili…?
Co powiecie na zabawę z użyciem masy solnej?
Możecie lepić dowolne ludki, wykrawać z niej foremkowe kształty… lub pobawić się w piekarza – ulepić bułeczki, rogaliki czy chlebki. Przepis na masę solną jest bardzo prosty –wystarczy mąka, sól, woda. Możecie dodać kilka kropel olejku do ciasta, np. waniliowego, rozchodzić się Wam będzie wówczas przyjemny aromat. Zamiast zwykłej wody można dodać wodę zabarwioną bibułą.

Poniżej zamieszczamy efekty prac dzieci w szkole.


PIĄTEK 12.06
Witajcie w piątkowy poranek!
Zachęcamy do wykonania prostych prac plastycznych – ślimaka oraz gąsienicy z kolorowego papieru. Poniżej filmiki jak je wykonać oraz dzieła Waszych rówieśników. (Do wykonania gąsienicy potrzebna będzie pomoc rodziców i ostrego nożyka do tapet). Życzymy wspaniałego weekendu.


Dzień dobry! (8.06)
Czy dopisują Wam humory w poniedziałkowy pochmurny poranek? Mamy nadzieję, że tak. Na początek tygodnia proponujemy rozgrzewkę językową. Spróbujcie przeczytać poniższe łamańce językowe, może niektóre już znacie albo gdzieś już je słyszeliście.

Zachęcamy do zabawy i ćwiczeń.


PONIEDZIAŁEK, 1.06 DZIEŃ DZIECKA
Kochane Dzieci!
Tegoroczny Dzień Dziecka jest inny niż zwykle. Dlatego przyjmijcie od nas życzenia ze strony, ponieważ nie możemy się jeszcze zobaczyć w szkole.
Życzymy Wam mnóstwo dziecięcej radości, spełnionych marzeń, by zrobić miejsce na nowe, kochających bliskich, fantastycznych przygód, sukcesów i zwycięstw, umiejętności w pokonywaniu trudności , wiernych przyjaciół, bezpiecznych zabaw oraz wymarzonych prezentów, a przede wszystkim udanego dzisiejszego dnia!
Wychowawcy świetlicy.
Piątek, 29.05
Dziś zachęcamy do dalszych odwiedzin Skrzata Borówki – zobaczcie jakie ma przygody na łące i w borze.

XMA Header Image
Wędrówki Skrzata Borówki – odc. 3 – Łąka
youtube.com
;;;
XMA Header Image

Wędrówki Skrzata Borówki – odc. 4 – Bór youtube.com

Życzymy Wam radosnego i miłego weekendu!


29.05.2020

Witajcie!
Dziś zachęcamy do pogłówkowania!

Czy wiecie co to jest spostrzegawczość?

To umiejętność obserwacji, czyli szybkiego dostrzegania szczegółów, a także umiejętność oddzielania informacji ważnych od drugorzędnych. Kojarzy się z bystrością, przenikliwością i otwartością umysłu. Pozwala gromadzić i wykorzystywać zebrane informacje i łączyć je z wcześniejszą wiedzą. Najprościej mówiąc – spostrzegawczość to bycie szybkim obserwatorem szczegółów.

Spostrzegawczość można doskonalić, na przykład poprzez rozwiązywanie zagadek wzrokowych. Spróbujcie, bo to bardzo przydatna umiejętność podczas uczenia się i zapamiętywania.

Życzymy Wam radosnego i miłego weekendu!


wtorek 26.05.2020
Dzień dobry!
Dziś dzień Mamy więc o życzeniach i niespodziankach dla niej pamiętamy.
Dla zapominalskich na ostatnią chwilę proponujemy wydrukować dyplomy dla Mam.
Będą zachwycone!

Postarajcie się też złożyć Mamom piękne życzenia od serca!
A na koniec propozycja bajki muzycznej…może do wspólnego posłuchania!
Miłego dnia!

poniedziałek 25.05.2020

Dzień dobry! Dziś kolejna propozycja na Dzień Mamy, tym razem kreatywna wyklejanka

bukiet kwiatów dla mamy

Większość mam w dniu swojego święta dostaje prawdziwe bukiety kwiatów od swoich dzieci; to piękne i kochamy dostawać kwiaty, ale czemu by tak nie podarować także bukietu, który dziecko wykona samodzielnie.
Co będzie potrzebne:
• farby tempery w kilku kolorach
• blok techniczny
• kredki
• pisaki zapachowe
• zielona bibuła
• nożyczki
• ołówek
• pędzel
• klej w sztyfcie


Etap 1
Mam nadzieję, że lubicie trochę się pobrudzić. Na początek szykujemy dwie kartki z bloku technicznego i farby; my przygotowaliśmy cztery kolory farb do zrobienia ośmiu kwiatów. Malujemy rączkę dziecka dość grubą warstwą i odbijamy na kartce. Najlepsze będą do tego tempery do malowania palcami CARIOCA – już od drugiego roku życia.
Etap 2
W czasie kiedy schnie farba zabieramy się za zrobienie łodyg. W tym celu wycinamy kilka pasów zielonej bibuły i rolujemy je, aż zamieniają się w cienki pasek. Teraz możemy wyciąć odbite dłonie-kwiatki.
Etap 3
Na białej kartce papieru formujemy bukiet z odbitych rączek.

Etap 4
Przygotowane wcześniej łodygi umieszczamy również na kartce, przyklejamy klejem w sztyfcie.

Etap 5
Nasz bukiet kwiatów potrzebuje jeszcze wazonu lub doniczki. Na kolejnej kartce rysujemy kształt, kolorujemy kredkami, wycinamy i przyklejamy pod łodygami. Jeśli do rysowania czy kolorowania użyjecie, tak jak my, pisaków zapachowych, bukiet będzie dodatkowo pachnący!

Teraz już możecie wręczyć prezent mamie.


PIĄTEK, 22.05.
Dzień dobry!
Dziś polecamy Wam jeszcze jedną propozycję związaną z Dniem Matki. Czy skorzystaliście z poprzednich?
Co powiecie na (oprócz laurek) jakiś prezencik, wykonany przez Was samodzielnie, a nie tylko kupiony w sklepie?
Owszem, wymagają zaangażowania i czasu, ale radość z nich dla Mamy będzie stukrotnie większa!
Propozycja nr 1 – „SŁOIK CIEPŁYCH SŁÓW I WDZIĘCZNOŚCI DLA MAMY” – na małych paskach z papieru piszecie miłe słowa dla mamy – na przykład: za co ją kochacie, jaka jest, czego jej życzycie, za co dziękujecie, a może wyszukacie też jakieś piękne cytaty właśnie dla Niej?
Przygotujcie duży słoik z zakrętką, możecie go ozdobić np. przyklejonymi z czerwonego papieru serduszkami, wstążką, koronką, naklejkami, dołączyć (dokleić na słoik) karteczkę np. „ciepłe słowa dla mojej Mamy”, lub udekorować go według własnego pomysłu.
Karteczki składacie i wrzucacie do słoika, jak losy. Mama będzie mogła każdego dnia wyjąć i przeczytać wiadomość – niespodziankę, która sprawi jej na pewno mnóstwo przyjemności. Zróbcie ich jak najwięcej!!!
Propozycja nr 2 – uszyjcie z kolorowej tkaniny poduszeczkę na igły –wypełnioną watą, na przykład w kształcie serca.
Propozycja nr 3 – ramka na zdjęcia – może być wykonana z kartoniku lub drewnianych patyczków, ozdobiona czym tylko chcecie (guzikami, wstążkami, naklejkami, plastelinowymi kwiatuszkami, albo bardziej oryginalnie – ziarenkami kawy , pestkami dyni). Wskazówki w linku poniżej.

RAMKA Z PATYCZKÓW >>

Propozycja nr 4 – bon dla Mamy – wydrukujcie i wręczcie Mamie bon przeznaczony na różne przyjemności.

Tym wszystkim czynnościom może towarzyszyć Wam muzyka.

Życzymy Wam wesołego i słonecznego weekendu. Uważajcie na siebie!